...кαηкαℓıƒє-ƒσяυм...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çanta yerine kart taşıyorlar

Çanta yerine kart taşıyorlar Empty Çanta yerine kart taşıyorlar

Mesaj tarafından BeDo07 21.02.08 19:12

Bursa'nın Mudanya ilçesindeki bir ilköğretim okulunda öğrenim gören iki sınıfın öğrencileri, fedakar öğretmenleri sayesinde çanta taşımaktan kurtuldu.

İlçede 900 öğrencinin eğitim gördüğü Şükrüçavuş Sait Eroğlu İlköğretim Okulunda eğitim-öğretim yılı başında sınıflarına kendi imkanlarıyla “akıllı tahta” kazandıran 5/A sınıfının öğretmeni İshak Dede ile 4/B sınıfının öğretmeni Sevim Yılmaz, şimdi de öğrencilerini çanta yükünden kurtaran örnek bir çalışmaya imza attı.
Öğrencilerinin çantalarının ağır olduğunu dikkate alan iki öğretmen, ders kitaplarını dijital ortamda tarayarak, taşınabilir hafıza kartlarına aktardı.
Türkçe, matematik, fen bilgisi ve sosyal bilgiler ders kitaplarındaki üniteleri hafıza kartlarına yükleyen öğretmenler, bu uygulama sayesinde öğrencilerini bir yandan kitaptan verilen ödevleri evde tekrarlama imkanı bulmalarını sağlarken, diğer yandan kitap taşımaktan kurtardı.

“SINIFTA KİTAP, EVDE BİLGİSAYAR”

Okuldaki dolaplarında bulunan kitapları eve götürme yükünden kurtulan öğrencilerin, sınıfta kitaplardan takip ettikleri dersleri evde ise bilgisayar ortamında hafıza kartı aracılığıyla tekrarladıklarını anlatan öğretmenler, “Öğrencilerimiz evde yaptıkları çalışmaları, sunumları ve ödevleri yine taşınabilir hafıza kartlarına yükleyerek okula getiriyor. Öğrencilerimiz bilgisayar ortamında derslerini yaparken, böylece şikayete neden olan ağır çantaları taşımaktan da kurtuldu” dedi.
Bu arada, Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, bilgisayarı olmadığı için uygulamadan yararlanamayan bir öğrenciye bilgisayar temin edeceği sözünü verdi.
İki sınıfta toplam 8 öğrencinin daha evinde bilgisayar olmadığını belirten öğretmenler, hayırseverlerden yardım istedi.
Öte yandan, bazı veliler, “Teknolojik uygulama ile öğrencilerin kitaplardan soğutulduklarını” öne sürdü.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Yeşilyurt ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın 1995-1996 eğitim-öğretim döneminde 66 ilde çantasız eğitim projesi başlattığını anımsattı.
Halen 51 ilde 546 okulda projenin uygulandığını kaydeden Yeşilyurt, bu uygulamada herhangi bir sakınca görmediklerini ifade etti.
BeDo07
BeDo07
кαηкαℓιƒєค๔๓เภ
кαηкαℓιƒєค๔๓เภ

https://kanka.forumotion.net

- Similar topics