...кαηкαℓıƒє-ƒσяυм...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Golü, matematiğe aykırıymış

Golü, matematiğe aykırıymış Empty Golü, matematiğe aykırıymış

Mesaj tarafından BuLeNT_AkDeNiz.0038 27.02.08 20:25

Fenerbahçeli futbolcunun Real Madrid'de oynadığı dönemde Tenerife'e attığı gol, Youtube sitesinde bir matematikçi tarafından ''imkansız'' ilan edildi.

ANKARA (A.A) - Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos'un, Real Madrid'de oynadığı dönemde attığı bir gol, Youtube sitesinde bir matematikçi tarafından ''imkansız'' kabul edilirken, taraftarlarını da şaşırtıyor. Bir taraftar, Roberto Carlos'un matematik kralı olduğunu iddia ederken, bir diğeri bunun yetenek olduğunu, hiçbir şeyin imkansız olmadığını ifade ediyor.
Youtube sitesinden derlenen bilgiye göre, Carlos'un Real Madrid'de oynadığı dönemde, şu an İspanya ikinci liginde mücadele eden Tenerife'e attığı gol, bir matematikçiye araştırma konusu oldu.
Carlos'un, ceza sahası dışındaki aut çizgisinden attığı golün açısını hesaplayan matematikçi, bunun, matematik kurallarını alt üst ettiğini iddia ediyor.
Matematikçiye ait görüntüyü izleyen futbolseverlerin, bu gole verdiği tepkiler ise hayli ilgi çekici...
Sergio adlı bir taraftar matematikçiye katılmadığını, ''Üzgünüm ama hiçbir şey imkansız değildir'' sözleriyle belirtirken, ''leondreaq'' rumuzlu bir kullanıcı, ''Hey, görüntüdeki adam, sesini kes. Bu bir yetenek, matematikle açıklayamazsın'' diyor.
Bir sporsever, Carlos'un dönemin en iyi futbolcusu olduğunu savunurken, onun Türkiye'de, Fenerbahçe kulübünde oynadığını hatırlatıyor.
Carlos'un bir hayranı, ''Bence Roberto matematik kralı. Gol atmadan önce iyice hesaplıyor. Aferin sana Carlos'' diye yorum yaparken, golü dini gerekçelere bağlayan bir futbolsever de olaya, ''Bu gol, İsa'nın işi'' sözleriyle açıklık getiriyor.
Bir yorumcu, ''Başardığına göre bu gol imkansız değil'' derken, bir başka yorumcu, kaleciyi beceriksiz olmakla suçluyor. Bir diğer taraftar ise Carlos'un golünün, futbol tarihinde atılan en zor gol olduğunu savunuyor.
Bir sporsever, görüntüdeki matematikçiyi, ''Matematik her yerdedir. Futbolda, basketbolda, elma yerken, bir suçu çözerken, yolda karşıdan karşıya geçerken...'' sözleriyle desteklerken, bir taraftar ise ''Bazı şeyler matematikle veya bilimle açıklanamaz'' sözleriyle buna karşı çıkıyor.
''Herhalde bizi kandırıyor'' yorumuyla şaşkınlığını ifade eden bir yorumcuya da ''teknik olarak çılgın bir gol'', ''Carlos bu, adamı top diye oynar'', ''İnsan mısın Carlos?'', ''Helal sana Carlos'' gibi ifadelerle de destek geliyor.
Carlos'un bir taraftarı da ''İşte bu, Roberto'nun imkansızların adamı olduğunu gösteriyor'' ifadelerini kullanırken, şaşkın bir taraftar ise ''Yok, yok o, insan olamaz. Mars'tan veya Uranüs'ten geldiğine inanmaya başladım'' diyor.
Bir grup yorumcu da Carlos'un bu golü, kalenin arkasındaki birinin görünmez ipi çekerek, ağları havalandırdığını, topun da böylece kaleye girdiğini iddia ediyor.
Söz konusu görüntülere, youtube internet sitesinden, ''impossible goal roberto carlos'' şeklinde arama yapılarak ulaşılabiliyor.
-ROBERTO CARLOS'UN BÜSTÜNÜ YAPIYOR-
Fenerbahçe fanatiği Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dalı 4. sınıf öğrencisi Sedat Çalımlı, taraftarı olduğu Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın ardından ünlü futbolcusu Roberto Carlos'un da büstünü yapıyor.
26 yaşındaki fanatik öğrenci Çalımlı, Roberto Carlos'u çok sevdiğini, ancak saçsız olmasının büstü yaparken kendisini zorladığını söyledi.
Çalımlı, büstün yapımına 2 hafta önce başladığını ve elinde yeterince görsel ögenin olmamasının da işini zorlaştırdığını ifade ederek, şöyle konuştu:
''Büstü yapabilmek için Roberto Carlos'un kafasının her açıdan çekilmiş fotoğraflarına ihtiyacım oldu. Elde ettiğim tüm fotoğraflarda Carlos'un kafasının sadece ön ve yan taraftarını gördüğüm için arka tarafını yaparken zorluk çektim. Onun için kendi saçımı kestirdim ve kafamın arka tarafının fotoğraflarını çekip ona göre büstün arka tarafını benzetmeye çalışıyorum.''
Sedat Çalımlı, kız arkadaşının saçını kestirmesini hiç istemediğini belirterek, ''Bana 'saçını kestirirsen ayrılırız' demişti, buna rağmen Fenerbahçe ve Roberto Carlos sevgisi ile saçlarımı kestirdim ve kız arkadaşımla da görüşmemeye başlamadım'' dedi.
-AZİZ YILDIRIM'IN DA BÜSTÜNÜ YAPMIŞTI-
Çalımlı, Mersin Üniversitesi (MEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü 3. sınıf öğrencisi olduğu 2006 yılında, Aziz Yıldırım'ın da heykelini yaptığını, ancak tüm girişimlerine rağmen ona ulaşamayınca büstünü teslim edemediğini bildirdi.
Aziz Yıldırım'ın büstüyle ilgili haberler gazetelerde çıkınca Fenerbahçe İdari İşler Müdürü İmadettin Tezcaner'in kendisini aradığını ve büst hakkında bilgi aldığını belirten Çalımlı, o günden buyana hiç kimsenin büstü almak için girişimde bulunmadığını ve bundan derin üzüntü yaşadığını söyledi.
Aziz Yıldırım'ın büstünün, Fenerbahçe renkleriyle süslü evinde, yatağının başucunu süslediğini anlatan Çalımlı, ''Ne olursa olsun Yıldırım ve Carlos'un büstünü kendilerine vermekten asla vazgeçmeyeceğim. Bunun için sürekli uğraş verip, bu işin peşini bırakmayacağım'' diye konuştu.
-SIRADA ALEX VAR-
Çalımlı, Carlos'tan sonra Alex'in büstünü yapacağını, ardından takımın ilk 11'inin tamamının büstünü ve rölyefini yapmayı planladığını anlattı.
Fanatik öğrenci, bugüne kadar ulaşamadığı Aziz Yıldırım ile Roberto Carlos'a büstlerini birlikte teslim edeceği günün hayalini kurduğunu sözlerine ekledi.
BuLeNT_AkDeNiz.0038
BuLeNT_AkDeNiz.0038
кαηкαℓιƒєค๔๓เภ
кαηкαℓιƒєค๔๓เภ

http://www.kanka.forumotion.net

- Similar topics