...кαηкαℓıƒє-ƒσяυм...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kadromuz avantajımız

Kadromuz avantajımız Empty Kadromuz avantajımız

Mesaj tarafından BuLeNT_AkDeNiz.0038 27.02.08 20:30

Sağlam: Onurlu, haysiyetli, gururlu, birbirini seven bir kadro yapısına sahip olmamız bizim en büyük avantajımız.

GAZİANTEP (A.A) - Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, ligde 11-12 takımın küme düşme endişesi yaşadığını belirterek, ''Onurlu, haysiyetli, gururlu, birbirini seven bir kadro yapısına sahip olmamız bizim en büyük avantajımız'' dedi.
Nurullah Sağlam, düzenlediği basın toplantısında, göreve geldiği günden bu yana yaşadıklarını ve yaptıkları üç maçı değerlendirdi. Sahalarında Sivasspor ve Gençlerbirliği OFTAŞ Spor, deplasmanda ise Kayserispor ile yaptıkları üç maçtan yalnızca 2 puan alabildiklerini ifade eden Sağlam, özellikle Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçında taraftarın gösterdiği tepkiyi doğru bulmadığını, kalan 11 maçta basın başta olmak üzere herkesten büyük katkı beklediğini belirtti. Sağlam, şöyle konuştu:
''Özellikle zor bir dönemeçten geçilirken, verilecek destek büyük anlam ifade ediyor. Basına, yönetim kuruluna ve taraftara büyük görevler düşüyor. Kimse Gaziantepspor'u küme düşmüş olarak görmek istemez. Bu sene lig daha farklı. Herkes bu yükün altına omuz atmalı. Verilecek her destek bizim için çok önemli. Eğer suçlu aranıyorsa sorumlu olarak beni protesto etsinler, ama futbolcularıma kimse saldırmasın. Bu takım hepimizin namusudur. Daha bilinçli bir taraftar topluluğuna sahip olmalıyız.''
Öncelikle bu kentte doğup büyüyen biri olarak bu takımın taraftarı olduğunu, memleketinin takımına sahip çıkmak adına burada olduğunu anlatan Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Özellikle OFTAŞ Spor maçındaki protestoyu kabul etmek mümkün değil. Maçın 90 dakika olduğu unutulmamalı. Eğer suç aranıyorsa o de benimdir. Futbolcuya özgüveni veren benim. Lütfen kimse oyuncuyu protesto etmesin. Hatırlı gönüllü insanlar, bazı futbolcularımın isteği ile buraya geldim. Gaziantepspor'u kümede bırakarak bana vereceği kariyere, son üç ayda kazanacağım paraya, ligde bırakma kariyerine ihtiyacım yok. Burada gerçekten güzel günler geçirdim, başarılara imza attım. Memleketimizin takımına sahip çıkmamız gerekiyor.
11 maç sonra her şeyi masaya yatırır tartışırız. Şimdi konuşmak zarar verecekse konuşmamamız gerekiyor. Değiştiremeyeceğimiz şeyler için zaman harcamayalım.''
-''HER ŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIK DEĞİL''-
Turkcell Süper Lig'de şu anda 5 takım dışındaki 12 takımın kümede kalma savaşı verdiğini, her şeyin yaşanabileceği bir lig olduğunu söyleyen Sağlam, şunları kaydetti:
''Geçen yıl en iyi takımlardan biri olan Antalyaspor'un kümeden düştüğünü kimse unutmamalı. Ekonomik anlamda olsun, ara transferde olsun bazı olumsuzluklarımız olabilir. Her şey güllük gülistanlık değil.
Oyun taktiğim gereği, üç maçtır değişiklikler yapıyorum. Sizlerin yerinde olsam, en çok sonradan oyuna girenleri eleştirirdim. Birileri oynayacak, birileri bekleyecek. Kendi felsefeme göre oyuncularımı oynatıyorum. Bu ekipte gururlu ve onurlu oyuncular var. Emeğinin karşılığın alamayabilirler. Ancak antrenmanlara çıktığında bunu sorun yapmıyor. Hatta yeri geldiğinde futbolcum beni motive ediyor, 'bir yerde patlama yapacağız hocam' diyorlar. Yani inanç ve kararlılık hat safhada. Oyuncuların kararlığını görünce bir şeylerin olacağına inanıyorum.''
Hafta sonu deplasmanda oynayacakları Ankaraspor maçının hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade eden Sağlam, ''Ankaraspor mükemmel bir kadro yapısına sahip. Her takım gibi onların da bazı zaafları var. İyi ve güçlü bir rakiple oynayacağız. Biz de iyi bir ekip olma yolundayız. Bu maçtan alnımızın akıyla döneceğimize inanıyorum'' dedi.
-''YÖNETİMLE KENETLENMELİ''-
Birlik ve beraberlik çağrısını yönetim kuruluna da yaptığını, yönetim içinden bir bölümünün kendisine yönelik olumlu eleştiriler yapmasının umurunda bile olmadığını anlatan Sağlam, sözlerini şöyle tamamladı:
''Doğrusunu isterseniz şu ana kadar antrenmanlara gelen 4-5 yöneticimi tanıyorum. Bu birlik ve beraberlik çağrısını yönetime de yapacağım. Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçında bazı yöneticilerin futbolcu eşlerinin yanında olumsuz konuşuyor olması bizim için darbedir. Birlik olmak zorundayız. Bu yükün altına omuz atacak olanlar bizimle olsun. Bu yolda çeşitli engeller olacağını biliyorum. Finale giden yolda bu engelleri görmemezlikten geleceğiz. Zaman kaybetmek istemiyoruz, yapılacak çok işimiz var.''
BuLeNT_AkDeNiz.0038
BuLeNT_AkDeNiz.0038
кαηкαℓιƒєค๔๓เภ
кαηкαℓιƒєค๔๓เภ

http://www.kanka.forumotion.net